Nóż z drewna?! Technologia, design i crowdfunding.

[przeczytanie tego wpisu zajmie Ci… 7 minut]

Technologia, naturalne materiały i rudy młodzieniec wkraczają do Twojej kuchni. Niemiecki architekt stworzył nóż, który w 97% jest wykonany z… drewna! Jak to możliwe? Unikalne połączenie stali węglowej i robinii –  surowca, który dzięki skrętności włókien oraz odporności na działanie wilgoci, jest jednym z najbardziej pożądanych materiałów do produkcji przyborów kuchennych. Dorzućmy do tego unikalny design, historię dziadka oraz świetnie przygotowane materiały, a dostaniemy idealny produkt dla serwisów crowdfundingowych. Tak działają najlepsze zespoły marketingu prężnie działających firm i zdolni PR-owcy. Tak może działać każdy!

Witaj świecie! Mam na imię //SKID i jestem pierwszym nożem szefa kuchni, dostępnym w serwisie Indiegogo!

Tak z mieszkańcami Ziemi, na jednym z portali odpowiedzialnych za „finansowanie społecznościowe”, przywitał się produkt, za którym stoją: inżynier, designer, informatyk i kowal. Skład zespołu odpowiedzialnego za projekt drewnianego noża jest niemal gwarantem sukcesu. Panowie postawili na synergię tradycyjnego rzemiosła (dziadek Svena, „szalonego geniusza stojącego za produktem”, był kowalem), inżynierii materiałowej oraz nowoczesnych technologii informatycznych. Efekt? Laserowo cięte ostrze oraz ręcznie wykonana rękojeść wraz z korpusem. W duecie tworzą rzecz, którą każdy z nas chciałby mieć w swojej szufladzie.

nóż1fot. LIGNUM

// SKID w skrócie:

  • laserowo cięte ostrze wykonane z wysokostopowej stali węglowej 1.3503 (cokolwiek to znaczy…, muszę się dokształcić!) – materiał wykorzystywany do produkcji najpopularniejszych japońskich noży kuchennych,
  • twardość 59 – 61 HRC,
  • korpus z robinii, drzewa trzykrotnie twardszego niż dąb,
  • wysoka zawartość tanin, mających właściwości bakteriobójcze,
  • mycie bez konieczności używania płynu i innych środków chemicznych – wystarczy umyć pod bieżącą wodą,
  • unikatowy design – każdy korpus wykonany jest z pojedynczego bloku drewna o niepowtarzalnym układzie słojów.

Zespół projektantów podszedł do swojego zadania bardzo skrupulatnie. Nie tylko stworzył świetny produkt, ale przygotował także świetne materiały marketingowe. Sesja produktowa, której nie powstydziłyby się najlepsze marki na świecie, filmiki pokazujące testy wytrzymałościowe noża, projekt całej linii akcesoriów i wariantów i wreszcie świetnie zmontowane video, które zgodnie z wszystkimi zasadami storytellingu, wciąga i hipnotyzuje!

Z resztą… zobaczcie sami!

O tym, że Sven, James, Peter i Micha naprawdę przyłożyli się do kampanii crowdfoundingowej, niech świadczy fakt, że przeliczyli nawet ile gramów dwutlenku węgla jest potrzebne do wyprodukowania ostrza tradycyjnego noża (2133 g CO2) i całego //SKIDa (67 gramów CO2). Doskonali PR-owcy!

Jedynym potencjalnym problemem, który można zdefiniować jest cena… Drewniany nóż, możesz mieć w swojej kuchni (już) za 189 euro. Ehhh… i cały czar prysł!

nóż2teamSven, Micha, Peter i James – twórcy //SKID, fot. LIGNUM

DODATKI:

#dobrzepowiedziane

Share this article