O mnie

Michał Zalewski
Dobrze Powiedziane

mów to, co myślisz

Lata praktyki i szczypta szaleństwa

Po wielu latach pracy w public relations, komunikacji i marketingu mogę odważnie powiedzieć o sobie, że jestem ekspertem. By jednak móc tak o sobie mówić, trzeba być tego pewnym. A pewności tej nie nabiera się z dnia na dzień. To efekt wielu rozmów z klientami, współpracownikami i odbiorcami moich działań. To od nich otrzymuję informację zwrotną. To oni wystawiają mi referencje. To oni płacą mi za dobrze wykonaną pracę. Do tej pory nie zdarzyło mi się, by ktoś z moich usług nie był zadowolony.

By dojść do miejsca, w którym jestem teraz, potrzebowałem wielu lat. Był to długi proces. Od zawsze, chyba dzięki wrodzonym predyspozycjom, lubiłem występować na scenie, być aktywnym, rozmawiać z ludźmi. Dziś wykorzystuję to w swojej pracy, chociaż z wykształcenia jestem magistrem inżynierem biotechnologii stosowanej. Przez wiele lat unikałem podawania publicznie tej informacji, bo myślałem, że burzy to mój obraz profesjonalisty w obszarze komunikacji. Nic bardziej mylnego – studia nauczyły mnie analitycznego myślenia, analizy ryzyka i radzenia sobie z zaskakującymi sytuacjami. Taka przecież jest nauka w szeroko rozumianym obszarze life science.

Dziś wykorzystuję więc zarówno doświadczenie zdobyte w czasie edukacji, jak i to ze sceny. Praca z kamerą, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, kreowanie narracji, współpraca z liderami opinii i szkolenia. Pomagam tworzyć prezentacje. Pokazuję jak czuć się komfortowo przed kamerą. Tym zajmuję się na co dzień. Bardzo to lubię. I wiem, że robię to dobrze.

dobrze powiedziane

O tym, dlaczego słowa mają ogromną moc

Dobrze Powiedziane to projekt, który wyrósł nie tylko z potrzeby serca i chwili. To odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, ale także realizacja mojego wielkiego marzenia.

Lubię dzielić się – tym co wiem, swoją energią, moimi pomysłami. Wiem, jak tworzyć angażującą komunikację, dobrze przygotować prezentację, zaciekawić publiczność fascynującą historią (niezależnie od tego, czy mówisz do 1000, czy do 15 osób). Potrafię też konstruktywnie oceniać wystąpienia innych osób – moich klientów oraz uczestników warsztatów, dlatego szkolę używając rzadko stosowanej w Polsce metody live feedback – nawet po krótkiej wypowiedzi potrafię wskazać mocne strony wystąpienia oraz nakreślić obszary do poprawy.

I chociaż zabrzmi to jak frazes, na scenie czuję się jak ryba w wodzie. Mam doświadczenie w prowadzeniu imprez telewizyjnych i realizacji online na ogromną skalę. Występowałem przed wielotysięczną publicznością, ale prowadziłem także małe, kameralne spotkania dla kilku osób, które niezbyt chętnie zapraszają do swojego grona obcych. Ufam ludziom i chcę, by oni ufali mnie. To dlatego robię wszystko, by po swoich wystąpieniach i szkoleniach klienci i uczestnicy wydarzeń mogli stwierdzić… DOBRZE POWIEDZIANE.

kilka słów o mnie

Myślę dużo i szybko. Często przekłada się to na moje zachowanie i sposób działania. Lubię, gdy dużo się dzieje. Wtedy jestem skuteczny. Wtedy czuję, że żyję.