Na co dzień

Większość z nas pewnie przyzna, że na co dzień sporo się w naszych życiach dzieje. Mam tak samo. By ułatwić sobie tę często zwariowaną codzienność zebrałem to, czym się zajmuje i pogrupowałem, tworząc osiem kategorii. Zapraszam nie tylko do przeczytania o mojej codziennej działalności, ale przede wszystkim do współpracy. Chętnie porozmawiam, umówię się na spotkanie i będą służyć swoim doświadczeniem i wiedzą.

1

Projektowanie komunikacji

Dobry produkt. Sprawnie działająca usługa. Zgrany zespół i chęć do pracy. Brzmi jak świat idealny. Jak mówi Kari Goldyn, moja znajoma zajmująca się marketingiem empatii: „wartość Twojej marki zależy od tego, jak dobrze potrafisz ją zakomunikować”. W dużej mierze zgadzam się z tym stwierdzeniem. Ja potrafię to zrobić dobrze, dlatego projektuję komunikację dla firm, instytucji i marek. Zarowno tych mniejszych, nieco większych oraz dla gigantów.

2

Relacje z mediami

Redaktorzy, dziennikarze, reporterzy. Osoby pracujące w mediach są moimi partnerami. Nie intruzami. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach najważniejsze są relacje międzyludzkie i rozmowa. Dlatego współpracuję z redakcjami z całej Polski i uczę pr managerów i rzeczników prasowych, jak taką współpracę budować. Mam na koncie udane współprace patronackie czy wywiady dla klientów z największymi grupami medianymi w naszym kraju.

3

Public relations

Dziś osoba, która zajmuje się public relations jest jak orkiestra. Potrafi dbać o wizerunek, jest komunikatywna, odpowiada za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, zapobiega kryzysom, doradza kadrze zarządzającej, ma lekkie pióro i obsługuje media społecznościowe. Przez wiele lat swojej pracy działałem we wszystkich tych obszarach. I nadal działam. Skutecznie. Wiem też, jak istotne jest właściwe postrzeganie pr managerów w zespole oraz odpowiednie osadzenie ich w strukturze całej organizacji. W Stanach Zjednoczonych i wielu krajach Europy Zachodniej specjaliści i eksperci od public relations są wysoce doceniani i dobrze opłacani, gdyż ich praca przekłada się na wizerunek. Ten zaś za wiarygodność oraz przychody. Public relations to działania strategiczne.

4

Konsultacje przed wystąpieniami i prezentacjami

Każdy z nas jest inny. Każdy z nas ma inne potrzeby, podejście oraz dotychczasowe doświadczenia. Przygotowuję prelegentów do wystąpień publicznych oraz prezentacji. Pracuję także z klientami, by przygotować ich do pracy z kamerą oraz webinarów. Podstawą zawsze jest rozmową, w czasie które bierzemy na warsztat cele, oczekiwania, ale także… traumy i stres. Wielokrotnie wraz klientkami i klientami znaleźliśmy przyczynę ich blokad oraz wypracowaliśmy najkorzystniejsze dla nich metody przygotowania się do wystąpienia. To bardzo wartościowe spotkania. Dla mnie i dla osób, z którymi współpracuję. I nie są to tylko moje słowa.

5

Szkolenia i warsztaty z publicznego zabierania głosu

Wierzę, że do wielu rzeczy można się przyzwyczaić. Do wystąpień publicznych i publicznego zabierania głosu także. Wiem także, że właściwe przygotowanie jest podstawą dobrego wystąpienia. Niezależnie od tego, czy mówimy do 1000 osób, czy jesteśmy na kameralnym spotkaniu z klientem. Analizuję tzw. warunki brzegowe prezentacji, spotkań i wystąpień oraz przygotowuję konspekty wypowiedzi. A następnie wspólnie je ćwiczymy. Pracuję w metodzie live feedback – już na podstawie krótkiej wypowiedzi jestem w stanie udzielić kompleksowej informacji zwrotnej.

6

Komunikacja kryzysowa

Do kryzysów można się przygotować. Wiem to, ponieważ wielu kryzysom udało mi się zapobiec. Z wieloma skutecznie sobie także poradziłem. Zwłaszcza, że przez lata pracowałem w instytucji publicznej jako rzecznik prasowy or członek dyrekcji. A jak można przypuszczać, w tego typu organizacjach kryzysy… lubią pojawiać się często. Zwłaszcza wieczorami i weekendy. Podstawą jest edukacja zespołu, w którym i z którym pracujemy na co dzień. Jeśli już jednak kryzys nam się przydarzy, jestem w stanie mu zaradzić. I potwierdzają to moi klienci oraz byli i obecni współpracownicy. Świadczę także usługę ON DEMAND – dzwoń, gdy kryzys właśnie trwa. Pomogę!

7

Mentoring wizerunkowy

Za każdą fortuną (nie tylko w rozumieniu majątku) stoi osobowość. Dziś personal branding i budowanie marki osobistej to świadome zarządzanie nie tyle swoim wizerunkiem, ale narzędziami, dzięki którym ludzie dowiedzą się, że w ogóle istniejemy. I w czym się specjalizujemy oraz dlaczego warto z nami współpracować. Pomagam znajdować mocne strony oraz pokazuję narzędzia, które warto wykorzystać. Mentoring wizerunkowy zakłada serię spotkań 1:1, w czasie których rozmawiamy szczegółowo o publicznym zabieraniu głosu, o stroju, o pierwszym wrażeniu, o gestykulacji, etykiecie biznesowej oraz o tym, jak zachowuje się i działa nasze ciało. To bardzo kompleksowe działanie, które zawsze odbywa się w atmosferze wzajemnego zrozumienia i szacunku.

8

Prowadzenie wydarzeń biznesowych i kulturalnych

Nie jestem konferansjerem. Prowadzę wydarzenia. Subtelna różnica polega na tym, że włączam się w proces przygotowania konferencji, kongresów, gal firmowych, wydarzeń marketingowych, jubileuszy, konferencji prasowych, koncertów i premier. Doradzam, jak budować narrację dla imprez i spotkań, by osiągnąć cele biznesowe oraz zadowolić uczestników. Dopiero wtedy staję na scenie i świadomie prowadzę wydarzenie. Współpracowałem z Grupą Pracuj, McDonald’s, PEKAO S.A., TAURON Polska Energia, Open Eyes Economy, Uniwersytetem Jagiellońskim, Miastem Kraków, Blum, czy zespołem Igi Świątek.